Важко собі уявити сучасне життя без досягнень науки. Саме завдяки їм людство у своєму науково-технічному розвитку пройшло шлях від перших спроб змінити світ до космічних польотів у всесвіт. Наука не стоїть на місці, розвиваючись, вона вносить у наше життя все нові та нові технології, що служать на благо людства.
Щоб оцінити заслуги науки перед суспільством, у третю суботу травня в Україні відзначається День науки. З'явилося свято в 1997 році у зв'язку з підписанням відповідного президентського указу.
День науки відзначають співробітники 167 наукових установ, які входять до складу НАН України. Їх наукові досягнення представлені роботами 12740 тисяч висококваліфікованих наукових спеціалістів. За статистикою, в установах, підконтрольних Національної Академії Наук України, зараз працюють близько 35 000 чоловік. Найбільшими регіональними науковими центрами країни є Придніпровський, Донецький, Південний, Західний, Північно-Східний і Кримський центри. Крім того, наукові розробки постійно ведуться в 330 вищих навчальних закладах країни, в яких також проводиться святкування Дня науки.
Можна сміливо стверджувати, що День наук – це свято всіх школярів теж, адже перша зустріч з науками відбувається саме в стінах школи.
Так в навчальних закладах напередодні цього свята пройшли різноманітні заходи: класні години «Розвиток науки в Україні», виховні години «Ми крокуємо країною наук», бесіди «Роль науки в житті людини», усні журнали « Наукові освітні технології в сучасному світі», вікторини «Математика-цариця наук», «Сучасні діячі науки та їхні досягнення». У шкільних бібліотеках організовані книжкові викладки « Ім’я в науці», «Нехай не згасне світ науки».
У Валуйській ЗОШ №2 відбувся урок- семінар, присвячений засновнику теорії будови органічних речовин Бутлєрову О.М., а у Верхньобогданівському НВК пройшов захист творчих проектних робіт учнів 7- 10 класів «Нехай не згасне світ науки». У Нижньотеплівській ЗОШ вчителі – предметники на своїх уроках на «хвилинках-цікавинках» розповідали про незвичайне. У Нижньовільхівському НВК була влаштована виставка технічних виробів учнів. У форматі інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?» пройшов парад шкільних наук у Гарасимівському НВК. Виставка плакатів « Наукові відкриття, які допомагають нам в житті» організована у Передільській ЗОШ, а у Станично-Луганській ЗОШ №1 - фотовиставка «Оновлення природи крізь призму дитячого об’єктиву». У Артемівському НВК пройшла наукова - практична конференція «Новітній інтелект України». Учні 8-10 класів Теплівської ЗОШ взяли участь у міні-конференції юних вчених «Мій вклад у розвиток науки». На круглому столі обговорили питання сучасності і науково-технічного прогресу учні 8-11 класів Великочернігівської СШ. Учні Кіндрашівської ЗОШ продемонстрували свої пізнання у різних галузях науки у квесті: «Подорож у світ науки», а також прослухали публічну лекцію кандидата біологічних наук Кузнєцова П.О. «Вплив рослин на зміни клімату в світі».
Протягом березня – травня тривав районний конкурс відеороликів «Реклама навчального предмета». Метою конкурсу була реклама улюбленого шкільного предмета. Активними учасниками конкурсу стали учителі та учні Нижньотеплівської ЗОШ, Петропавлівської СШ№2, Станично-Луганської ЗОШ №1, Станично-Луганської СШ №2.
Конкурс показав, що улюбленими шкільними предметами наших учнів є англійська мова, інформатика, хімія, фізика, математика. А зацікавили вивченням цих наук школярів їхні вчителі.
Детальніше про перебіг конкурсу читайте та дивіться на сайті «Обдаровані діти Станично-Луганського району» на сторінці конкурсу.
|