На виконання Указу Президента України від 22 березня 2002 року № 284 «Про Всеукраїнський конкурс учнівської творчості», відповідно до Положення про Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, затвердженого спільним наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури і мистецтв України, Державного комітету України у справах сім’ї та молоді від 29 серпня 2003 р. № 585/529/875, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09 вересня 2003 р. за № 779/8100, відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 03.11.2017 № 1/9-588 «Про проведення XVІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості» з 13 листопада 2017 року для учнів 5–11 класів загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладів Луганської області проводиться ХVІІ Всеукраїнський творчий конкурс на тему «Ніхто нам не збудує держави, коли ми її самі не збудуємо,.і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути» (В’ячеслав Липинський) у номінаціях «Історія України і державотворення» та «Література».
Шкільні етапи творчих змагань відбуватимуться протягом грудня 2017 року відповідно до чинного Положення про конкурс.
Творчі роботи переможців І етапу конкурсу в номінаціях «Література» та «Історія України і державотворення» у друкованому та електронному варіантах приймаються до 10 січня 2018 року.
Творчі роботи з літератури (за вибором автора) можуть бути різноманітними за жанром. Поетичні доробки учнів подаються в довільній формі.
Конкурсні роботи з історії мають бути присвячені українським історичним, державним, політичним діячам, відомим особистостям рідного краю, які своєю багатогранною діяльністю вплинули на розвиток і становлення української держави в різні часи її творення, а також здійснили вагомий внесок у розвиток державної культури, мистецтва, освіти, науки, літератури тощо.
Роботи з історії мають бути дослідницькими з обов’язковим використанням оригінальних джерел (джерела усної історії, архівні матеріали, матеріали періодики, мемуари, щоденники, кіно-фотодокументи тощо) та складатись зі вступу, у якому автор обґрунтовує мету свого дослідження; основної частини, у якій розділи мають назву та всі структурні компоненти є логічно завершеними; висновку; списку використаних джерел в алфавітному порядку.
До всіх творчих робіт з історії обов’язково додаються тези-анотації (короткий зміст роботи) обсягом до 2 сторінок. Конкурсна робота може бути виконана одним або кількома авторами.
Наставниками юних дослідників можуть бути вчителі, викладачі, керівники гуртків тощо.
Текст творчої роботи з історії та літератури роздруковується на папері формату А4, шрифт Times New Roman, кегль 14, інтервал 1,5. Обсяг 15–25 сторінок. Береги: лівий – 30 мм, нижній і верхній – по 20 мм, правий – 10 мм.
Роботи будуть оцінюватись відповідно до таких критеріїв:
- проблемність, актуальність та новизна теми;
- оригінальність постановки проблеми;
- наявність джерел і літератури із проблеми;
- стан наукової розробки теми (при цьому слід ураховувати, чи досліджувалась обрана тема раніше, чи достатньо джерел було опрацьовано та інше);
- структурування роботи;
- здатність автора збирати, систематизувати й аналізувати джерела;
- уміння висловлювати думку, робити висновки й узагальнення;
- переконливість аргументації в роботі;
- авторська позиція;
- оформлення довідково-бібліографічного матеріалу;
- грамотність поданого тексту, дотримання вимог правопису;
- візуалізація поданого тексту (оформлення роботи).
Разом з роботами необхідно надіслати до методичного кабінету звіт про проведення І етапу змагань та заявку на участь у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості згідно з додатком (додається).
|